Jak odzyskujemy Państwa zaległe należności?

9 kluczowych kroków w naszym procesie windykacji

Wystarczy tylko kilka minut, aby otrzymać wycenę windykacji należności

Wystarczy wprowadzić:

 • Nazwę swojej firmy
 • Nazwę firmy dłużnika
 • Kwotę należności oraz jej przeterminowanie

Otrzymasz indywidualną ofertę z dokładnym wyliczeniem kosztu windykacji. Jeżeli zdecydujesz się na przekazanie sprawy, zajmie to 5 minut. Postępy w sprawie można monitorować online, tak jak i nawiązać kontakt z opiekunem sprawy.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Rejestracja sprawy

1. Rozpocznij od uzyskania bezpłatnej wyceny 

Jak tylko zidentyfikujesz zadłużenie, nie zwlekaj z rozpoczęciem windykacji! Z doświadczenia wiemy, że starsze należności są zazwyczaj trudniejsze do zwindykowania.
Możesz bez trudu uzyskać bezpłatną wycenę za pośrednictwem naszej platformy online Agora, ktora obejmuje wszystkie potencjalnr koszty. Jeżeli jesteś zadowolony z otrzymanej wyceny, możesz przystąpić do rejestracji sprawy online. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

identify the Problem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Przekaż sprawę

Za pośrednictwem naszej platformy online możesz przekazać do windykacji sprawę. Wprowadź nazwę swojej firmy, nazwę firmy dłużnika, szczegóły dotyczące zadłużenia i dokumenty potwierdzające zadłużenie. Im pełniejsza dokumentacja, tym lepiej. 

 

Podczas windykacji

3. Sprawa zostaje przypisana do windykatora

Po przypisaniu sprawy do windykatora, Klienci mogą  się z nim komunikować w języku ojczystym. Posiadamy oddziały w 30 krajach na całym świecie, co pozwala nam zrozumieć wpływ czynników prawnych oraz kulturowych na miejscowe procedury windykacyjne. Nasi windykatorzy mają doświadczenie w prowadzeniu windykacji należności zgodnie z lokalnymi procedurami i prawem, znając kulturę oraz język dłużnika - bez względu na jego lokalizację na świecie.
To pozwala nam pomyślnie odzyskiwać Państwa należności, jednocześnie zachowując Państwa dobre relacje z kontrahentami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Assign to a collector

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Kontakt z dłużnikiem w sprawie płatności

Kontaktujemy się z dłużnikiem telefonicznie, e-mailowo oraz listownie - w razie potrzeby oferujemy również windykację terenową.  Zawsze staramy się odzyskać Państwa pieniądze możliwie jak najszybciej.
Podczas gdy my zajmiemy się windykacją należności, Państwa firma może skupić się na swojej głównej działalności.

 

5. Ocena postępów windykacji

Po podjętych próbach kontaktu z dłużnikiem, oceniamy postęp windykacji biorąc pod uwagę przebieg kontaktów z dłużnikiem, wysokość długu oraz sytuację finansową dłużnika. W razie potrzeby odpowiednio modyfikujemy proces naszych działań bądź kontynuujemy aktualnie przybraną strategię. 
Najczęściej proponujemy plan spłaty zadłużenia, który pozwala na utrzymanie pozytywnych relacji z dłużnikiem. W innych przypadkach możemy rozważyć podjęcie działań prawnych bądź monitorowanie upadłości. 
Możemy zaproponować plan płatności, który umożliwia  zachowanie pozytywnych relacji z dłużnikiem. W innych przypadkach możemy zarekomendować podjęcie działań prawnych lub monitorowanie niewypłacalności.

 

6. Aktualizacje w sprawach w czasie rzeczywistym

Dzięki platformie online możesz być na bieżąco ze statusem sprawy przekazanej do windykacji Atradius Collections. Wystarczy zalogować się do systemu Agora i przejść do głównego panelu. W razie pytań lub celem uzyskania dodatkowych informacji, skontaktuj się ze swoim opiekunem sprawy. 

7. Ocena postępu windykacji

Po kilkukrotnych próbach kontaktu z Państwa dłużnikiem, oceniamy postęp procesu windykacji i odpowiednio dopasowujemy dalsze działania i rekomendacje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

case-updates

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biorąc pod uwagę czas reakcji dłużnika, jego sytuację finansową (aktywa, liczba pracowników, dane finansowe z poprzednich lat) oraz kwotę zadłużenia, możemy kontynuować egzekwowanie należności zgodnie z początkowym planem windykacji lub zaproponować wdrożenie następujących strategii, na przykład:

 • Plan spłaty
 • Kroki prawne
 • Monitorowanie upadłości

8. Regularna aktualizacja spraw

Dzięki ciągłym aktualizacjom online dostępnym za pośrednictwem naszej platformy online, możnesz być na na bieżąco informowany o procesie windykacji.

Specjaliści do spraw obsługi Klienta są zawsze dostępni w przypadku pojawienia się pytań, wątpliwości lub potrzeby uzyskania informacji o statusie sprawy, w dogodnym dla siebie czasie. Osoba zajmująca się sprawą może skontaktować się z Tobą w celu otrzymania dodatkowych informacji lub zgody na procedury, które mogą pojawić się podczas procesu windykacji.

Po skutecznej windykacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

debt-paid-in-full

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Dług spłacony w całości/w ratach

Niezwłocznie przekażemy Państwu płatności od dłużnika otrzymane przez nas.
Naszym celem jest szybka i skuteczna windykacja zaległych należności, przy jednoczesnym zachowaniu cennych dla Państwa kontaktów z kontrahentami.

Jak możemy wesprzeć Państwa firmę?

Niezależnie od tego, czy dłużnik znajduje się w kraju czy zagranicą, jesteśmy w stanie pomóc w rozwiązaniu większości problemów związanych z zadłużeniem w jego własnym języku i działając zgodnie z lokalnymi przepisami i zwyczajami.

Nasi doświadczeni specjaliści do spraw windykacji znajdują się na całym świecie i wspierają proces windykacji Państwa zaległych faktur w dowolnym kraju, strefie czasowej, walucie i języku.

Zlecenie nam ściągnięcia zaległych należności pozwoli Państwu skupić się na głównej działalności.

Lokalna wiedza ekspercka na rynkach lokalnych

 • Posiadamy ogólnoświatową skuteczność na poziomie 79,3%
 • Zasięg w 96% państw świata
 • Jesteśmy obecni w 28 krajach
 • zajmujemy się 80 000 spraw rocznie
 • Obsługujemy ponad 10 000 Klientów
 • współpracujemy z ponad 480 firmami agencyjnymi i kancelariami prawnymi na całym świecie

W celu dowiedzenia się jak możemy wesprzeć Państwa firmę, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Skontaktuj się z nami

 

 

 

Kontakt

Firma

W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z subskrypcji.

 

 

 

Co mówią nasi klienci:

84% Klientów deklaruje, że ponownie podjęłaby z nami współpracę

82% Potwierdziło, że ich wnioski zostały dobrze i z zachowaniem należytej dbałości rozpatrzone przez nasz zespół obsługi klienta

Zlecane przez nas sprawy windykacyjne zdecydowanie należą do tych najtrudniejszych, ale Atradius Collections niezmiennie radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

 HP Inc. logo
Alex Gasca,
Globalny Menedżer ds. Egzekwowania Obowiązków i Windykacj
HP Inc.

Dowiedz się więcej

Businessman with coffee and tablet

FAQ

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat naszych usług oraz procesu windykacji.

office desk sunset - Atradius Collections

Studium przypadku - HP Inc.

W jaki sposób przejęliśmy windykację należności handlowych HP Inc.

Handbook magazine

Debt Collections Handbook

International Debt Collections Handbook jest kluczowym narzędziem dla firm wspomagającym podejmowanie decyzji dotyczących windykacji międzynarodowej.